برند

احساس و درک و فهمی  که در رابطه با  یک کالا،محصول، یک ایده، یک فرد یا یک سازمان در ذهن کاربران و مصرف کنندگان شکل می گیرد برند می گویند.

برندینگ چیست؟

نخستین معنی و مفهوم برای برندینگ به معنی وعده دادن  در رابطه با  یک برند و سپس ارائه تعهد انجام آن کار می باشد.

در واقع  برندینگ یکی از مهم ترین دیدگاه  های هر کسب و کار اعم از کوچک و بزرگ, جزئی یا تجاری می باشد . یک راهبرد  برندینگ تاثیرگذار در یک بازار رقابتی  می تواند برای شما مزایایی را به همراه  آورد. اما در حقیقت برندینگ به چه معنایی است و چگونه بر روی کسب و کار شما تاثیر می گذارد؟

اگر بخواهیم دلایل پیشرفت یک شرکت یا یک کارخانه را مورد بررسی قرار دهیم  ، میتوانیم به وضعیت برند آن شرکت دقت کنیم که آیا محصولات این کارخانه یک برند شناخته شده است یا خیر ؟ بازخورد ها در رابطه با برندش چگونه بوده است ؟

برندسازی یا برندینگ (Branding) پروسه ای  منظم می باشد  که به منظور  شکل گیری  آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می شود. خدمت یا  شکل گیری  ذهنیت و دیدگاه  نسبت به تجارت خود در مشتریان هدف اصلی از برند سازی محصول می باشد، تا جایی که برطرف سازی  نیازهای خود را درشرط  مراجعه به شما بدانند. این کار نیازمند دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم به منظور  سرمایه­ گذاری در آینده می باشد . برندسازی استفاده از هر فرصتی می باشد  تا بگوییم چرا مردم باید یک برند یا نام تجاری را نسبت به سایر برندها ترجیح دهند  و آن را انتخاب نمایند.

برندسازی یا Branding چیست؟

در رابطه با این امر هشت ابزار در اختیار مدیران بازاریابی قرار دارد تا از طریق آن با مشتریان ارتباط برقرار نمایند  و یک برند قوی در بازار بسازند:

تبلیغات، روابط عمومی، پیشبرد فروش، بازاریابی مستقیم، فروش شخصی، بسته بندی، رویدادها و اسپانسرینگ، خدمات مشتری.

تعریف برندسازی یا برندینگ از نظر بزرگان

به صورت کلی برندینگ یا برندسازی، به پروسه ای گفته می شود  که در طی آن جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول یا خدمت گسترش می بابد ،بدین صورت ارزش آن برای مشتریان و سایر مخاطبان افزایش می‌یابد.

حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه ها برندسازی یا برندینگ می باشد.

هر چقدر  تعداد این پیام‌ها بیشترباشد  و محتوای آن‌ها مطلوب تر می شود ، و در نتیجه  نام تجاری قوی تر خواهد شد.

برندسازی در بردارنده  مباحث و مفاهیم مختلفی مانند جایگاه یابی و جایگاه سازی برند یا Brand Positioning، نامگذاری برند، انتخاب رنگ و طراحی شخصیت بصری برند( لوگو، آرم و…)، توسعه برند، ارزش برند و… می‌باشد.

تفاوت برند و برندینگ

شخصی که به صورت تخصصی پروسه  مدیریت راهبردی  برند را انجام داده است ، کاملا اطلاع دارد  که برندینگ Branding  با برندسازی Brand Building  متفاوت است. برندینگ به معنای اقدامات و عملیاتی می باشد  که یک سازمان سعی می‌نماید تا برندی را ایجاد نماید . اما تمامی  عملیات برندینگ به افرینش  یک برند ( ساختن برند ) مختوم نمی‌شود، گاهی  سبب خراب شدن  عملیات بازاریابی سازمان می باشد .

برندسازی در بردارنده ی تمام ابعاد و جنبه‌های شکل گیری  هویت تجاری و فردی می باشد . برندسازی به تنهایی سبب  افزایش صدای برند و آگاهی از برند در نزد مشتری نخواهد شد ، بلکه سبب شکل گیری هویت و ارزش برند می باشد .

ظاهر شدن پلتفرم‌های مشارکتی و تعاملی ، به بسیاری از کسب‌وکارها فرصتی به منظور  افزایش آگاهی از برند و ارزش ویژه برند می‌شود. اگر به برندسازی فردی یا برندسازی شرکتی فکر می‌کنید،این  نکته  را در نظر داشته باشید ، برندسازی نیازمند صرف زمان و منابع زیادی می باشد.

برندسازی چیست ؟

بعضی از  متخصصان، برندسازی را در محدوده  شکل گیری  رابطه با مشتری و در  دید مشتری قرار دادن برند ، می‌دانند. اما  این تنها یک دیدگاه  از برندسازی می باشد . به عقیده من ، برندسازی به فرایند ایجاد  ارزش برای مشتری است. تمامی چیز‌هایی که مشتری در رابطه با  هویت تجاری شما باید بداند، حس و تجربه می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.