اولین مرحله قبل از ثبت برند  استعلام گرفتن از نام برند می باشد.

ثبت نمودن علامت تجاری به صورت  اختیاری می باشد. ممکن است در مواردی دولت ثبت آن را لازم و ضروری بداند برای علامت تجاری گواهینامه ثبت علامت صادر می گردد.

مالک استعمال انحصاری علامت تجارتی  شخصی است که علامت تجارت خودرا ثبت کرده باشد.

روش استعلام برند

به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود می توانید به پایگاه اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید.

سامانه استعلام نام تجاری

شما می توانید از طریق  سامانه اینترنتی زیر به منظور کسب اطلاعات از نام پیشنهادی خود استفاده کنید.

-سامانه  اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir

این سامانه ازروش های  معتبر به منظور  استعلام برند می باشد.

برای استعلام از برند پیشنهادی ،پس از ورود به سامانه ی فوق به قسمت آگهی های قانونی رجوع کنید و با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی،درج نام و کامل کردن بقیه اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.

با گرفتن استعلام نام تجاری قبل از ثبت آن می توانیم از کلیه برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع شویم.

در برخی مواقع این امکان وجود دارد که بخواهیم  برندی  رابه کالا و یا خدماتی خاص اختصاص دهیم. و یا   بخواهیم از همان نام برند  در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم.  با استعلام گرفتن از برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر  با خبر  می شویم ودیگر نیازی نیست تا برای ان اظهارنامه ی دیگر تنظیم گردد.

مراحل استعلام نام تجاری

مرحله اول :  به سامانه روزنامه رسمی کشور به منظور استعلام از نام برند به نشانی http://rrk.ir مراجعه شود.

در این روش، پس ازورود به سامانه ذکر شده  به قسمت اگهی های قانونی مراجعه کنید سپس گزینه انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، را انتخاب کنید.اکنون شما باید اسامی مورد نظر خود را وارد نمایید و از بین  روزنامه هایی که جستجو کرده اید از برند مورد نظر استعلام بگیرید.در صورتی که نام برندتان تکراری است باید از انتخاب کردن ان نام به عنوان برند صرف نظر کنید.به این صورت از هدر رفتن هزینه و زمان جلوگیری می شود.

در رابطه با انجام امور استعلام از نام تجاری خود اگر با مشکلی و یا سوالی مواجه شدید می توانید از افراد خبره و متخصص موسس حقوقی وکیل ثبت برند کمک و راهنمایی دریافت کنید.

مرحله دوم: بررسی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند و ثبت اسم تجاری.

از آنجایی که برند  دارای انواع مختلفی است برای هر یک مدارک مورد نیاز متفاوتی  لازم می باشد. . درصورتی که برند شما لاتین است داشتن کارت بازرگانی ضروری است درصورتی که برند حقوقی باشد و به نام  شرکت ثبت گردد مدارک ثبت شرکت نیز مورد نیاز است. علاوه بر مجوز فعالیت شما متناسب با حوزه  شغلی تان مدارک هویتی هم باید تهیه و کامل شود.به سامانه ثبت برند مراجعه شود.

بعد از اینکه از نام برند استعلام گرفتید و مدارک را اماده کردید نوبت به مرحله آخر و اصلی ثبت برند می رسد. در این مرحله با رجوع  به سایت اداره مالکیت به آدرس ipssaaa.ir  باید اظهارنامه برند را که شامل مواردی مانند مشخصات ، شرکت یا شخص متقاضی برند  و مشخصات خود برند را هم  وارد کنید  و مطاوعت  نهایی اظهارنامه ثبت برند را انجام دهید و منتظر تاییدیه و قبول آن بمانید .

این اظهارنامه باید با دقت تکمیل گردد تا با ابلاغیه رد اظهارنامه مواجه نشوید بنابراین توصیه ما این است  که از موسسات ثبتی در راستای  ثبت اظهارنامه برند خود استفاده کنید تا با مشکل مواجه نشوید. بعد ازآنکه اظهارنامه تایید شد باید برندتان در روزنامه رسمی آگهی شود و پس از گذشت یک ماه آگهی دوم را باید منتشر نمایید و بعد از آن با دریافت اطمینان از نبودن اعتراض به برند آگهی شده گواهی ثبت برند که به مدت 10 سال اعتبار دارد  با استعلام گرفتن به صورت اداری و حضوری برای شما یا شرکت شما صادر می گردد و  بعد از ده سال قابل تمدید می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.