ما در این مقاله برآنیم تا در مورد انتخاب نام برند در کرج مطالبی را به متقاضیان محترمی که در صدد انتخاب نام برند می باشند ارائه نماییم ئمقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با ورود محصولات بسته بندی به بازار در جهت بازار یابی و فروش آن محصولات و بدست آوردن  شهرت کسبی که منفعت را در پی داشته باشد استفاده از برند و یا نام تجاری مناسب که کلیه یژگی های مفید را داشته باشد . تنها روشی که می توان توسط آن راه شناخت محصول را در بازار بدست آورد و هم چنین متمایز کننده باشد ، برند می باشد .

بدین صورت وقتی مصرف کننده نوع محصول انتخابی خود را انتخاب نماید نام برند آن در ذهنش ماندگار می شود و برای هر خرید دیگر مجدد سراغ همان برند می رود

تولید کننده و یا ارائه خدمات زمانی که تمایل مصرف کننده را به کالای خود می بیند باید در صدد ارتقا کیفیت خود باشد تا بتواند بازار خوبی بدست آورد .

وکیل ثبت برند مفتخر است مشاور امور ثبتی شما عزیزان باشد.

آیا برند و نشان تجاری با هم تفاوت دارند؟

در بیشتر موارد برند و علامت تجاری را با هم یکی می دانند در این مورد باید گفت که برند و علامت تجاری باهم متفاوت می باشد در این ذیل به تفاوت های عمده آنها می پردازیم :

نشان و یا علامت تجاری متشکل از آرمی است که حروف ، اعداد ، رنگ ها ، تصاویر و شعارهای خاصی است که نشانگر یه برند می باشد . به عنوان یک مثال با دیدن نشان تجاری یک تیک متوجه می شویم که محصول شرکت نایک می باشد .

در نتیجه بدین صورت می توان گفت که نشان تجاری در واقع تصویری از شرکت و یا محصول آن شرکت می باشد و اما برند هویت و مشخصات تجاری آن شرکت است .

از جمله مواردی که توسط آن ها می توان برند را شناسایی و اعتبار بخشید و در بازار به خوبی شناسایی شود : تبلیغات ، بسته بندی ، نوع ارائه محصول ، کیفیت محصول و... می باشد .

زمانی که یک برند را برای محصول خود انتخاب می نمایید این برند وجه تمایز بین محصولات را بخوبی نشان می دهد پی در نتیجه باید بدانید که یک برند سرشار از ویژگی های خاصی می باشد که توسط آن می توان محصولات را به مصرف کننده نشان دهید .

همان طور که در بالا ذکر شد از ویژگی های یک برند شناسایی محصول به مصرف کننده می باشد در پی آن میتوان گفت پایبندی و وفاداری یک مصرف کننده را از خرید و استفاده آن برند فهمید .

یک برند موفق ارزش ها و خدمات و حتی مزایای مفید منحصر بفرد خود را دارد  و مصرف کننده شخصی که تمایل بیشتری برای استفاده از این برند دارد از تمام و یژگی های این برند از جمله مزایا و ویژگی های مفید آن اطلاع داشته و در نتیجه این شناخت مصرف کننده باعث می شود که آن برند قدرت بیشتری پیدا کند .

در سطح بین المللی از عوامل مهمی که تأثیرگذار می باشد ، موضوع برند و عواملی که در انتخاب برند تجاری مفید می باشد .  در نتیجه برای بدست آوردن تصور ذهنی که در انتخاب برند بیشتر تأثیرگذار تر باشد باید همه عوامل را در نظر گرفت و آنها را شناسایی و برسی کرد که به موفقیت دست پیدا کرد .

در بالا از مواردی قید شد که برند را موفق و قدرت مند کند اما باید توجه کرد که این موفقیت بر اساس افکار درست و ایده هایی که بتوان آن را خلق کرد و خصوصیت های ویژه بدست می آید . باید توجه کرد که نوع برند باید آهنگ مخصوص خود را داشته باشد که با استفاده کردن از لغتی که علاوه بر آهنگ دارای معنا و مفهوم نیز باشد . که تمام موارد ذکر شده هویت اجتماعی آن را نشان می دهد و هم چنین این عوامل تأثیرگذار در برند باعث رشد آن شده و بتواند با مصرف کننده ارتباط بهتری برقرار کند.  

در بیشتر مواقع عدم اطلاع کافی از انتخاب برند متقاضایان اشتباهاتی را انجام می دهند در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که این 5 اشتباه را بدانید و انجام ندهید :

انتخاب علائم آسان و ساده

زمانی می توان یک برند را شناسایی کرد که دارای تصویر و ظاهری درست باشد یعنی طراحی و شکل ظاهری یک برند از جمله ویژگی های خلاقیت یک برند به شمار می رود .

این ویژگی های ظاهری و طراحی آن باید مواردی را در آن رعایت کرد که در ذیل به آن اشاره شده است :

 1. استفاده نکردن از علائم خیلی ساده ، بدین صورت هرچه خاص تر باشد گیرایی بیشتر می شود .
 2. استفاده کردن از ابتکار و خلاقیت و ایده هایی که بتوان آن را خلق کرد که قابلیت لمس و شهود را داشته باشند .
 3. عدم استفاده از اسامس عام به عنوان مثال برای محصولات شیرینی ، نباید کلمه شیرین را استفاده کرد .
 4. عدم استفاده از صفت اجناس برای علامت تجاری مانند تیغ.
 5. عدم استفاده از علائمی که آسان و ساده هستند مانند یک خط مستقیم.
 6. انتخاب علامت نباید منحرف کننده باشد.
 7. زمانی می توان یک علامت تجاری منحصر بفرد دانست که مختلف و با سایر علامت های دیگر متفاوت باشد بدین صورت که ارتباط مستقیم با نوع جنس کالا داشته باشد

عدم انتخاب اسامی تکراری

بهترنی کار قبل از ثبت برند استعلام از موارد قبلی و اطلاع از سابقه ثبت برند های قبلی ، بدین صورت که از ثبت برندهای تکراری جلوگیری کنید .

عدم توجه به افکار و برداشت های مصرف کنندگان

مصرف کننده با دیدن نام تجاری و علامت تجاری به آن اعتماد کرده و خرید خود را انجام می دهد . در نتیجه یک تولید کننده توسط این موضوع می تواند با ارتقا داد ن به کیفیت محصول خود فروش خود را بیشتر کند . بدین صورت که ذهنیت مصرف کننده را بشناسد و مطابق آن عمل کند .

عدم انتخاب نام طولانی و خسته کننده

هرچه تلفظ اسم آسان تر باشد تلفظ آن در ذهن ماندگار تر می باشد

مطابق موارد گفته شده می توانید از انتخاب اشتباه برند خود پرهیز کنید برای اینکار می توانید از چند مدل نام و اسم انتخاب کرد و نظر سنجی کنید که دیگران نسبت به انتخاب شما چه واکنشی انجام می دهند آیا  برای آنها این نوع انتخاب برند تازه و جدید و ابتکاری محسوب می شود و یا خیر ؟

مدارک لازم جهت ثبت برند در کرج

باید بدانید وقتی بر اساس موارد ذکر شده در بالا برند خود را انتخاب کردید جهت حفاظت از آن و جلوگیری از افراد متقلب کار باید آن را ثبت نمایید . در نتیجه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند بر اساس ضوابط و مجوز های فعالیتی خود با ارائه مدارکی به اداره ثبت مالکیت صنعتی برند خود را ثبت نمایید در ذیل مدارک را به طور جداگانه قید می گردد :

 اشخاص حقیقی

 1. کپی شناسنامه.
 2. کپی کارت ملی.
 3. کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.
 4. لازم به ذکر است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد لازم است اقدام به دریافت کارت بازرگانی کرده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید.

 اشخاص حقوقی

 1. کپی شناسنامه
 2. کپی کارت ملی
 3. کپی روزنامه یتاسیس و آخرین تغییرات شرکت (نباید بیش تر از دو سال از آخرین تغییرات شرکت گذشته باشد.)
 4. کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی
 5. لازم به ذکر است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد لازم است اقدام به دریافت کارت بازرگانی کرده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید.

مراحل ثبت برند در کرج

مراحل ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی بر اساس نوع برند و نوع شخصیت حقوقی و حقیقی متفاوت می باشد علاوه بر مراحل آنها هزینه های آنها هم جداگانه می باشد . 

برای مطالعه بیشتر از مراحل ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.