در گام اول شاید بد نباشد که با تعریف برند، توضیحات خود را شروع کنیم. برند یک تصویر، لوگوتایپ  و یا یک نشانه است که سمبل محصولات شما می باشد، با استفاده نمودن از برند شما به طور مستقیم بر روی مشتریان خود تاثیر خواهید گذاشت؛ به تبیینی دیگر، برند پلی میان شما و مشتریان می باشد  که با دیدن برند اگر به آن ها حس حرفه ای بودن و مورد اعتماد بودن به شما دست بدهد، کسب و کار شما به  پیشرفت و ترقی  دست خواهد یافت ؛ برند ها شناساننده موضوع شرکت و یا سازمان، محصول ارائه دهنده و … می باشد.

گروه ثبت وکلای برند در کرج متخصص در زمینه ی ثبت علامت تجاری در کرج

مدارک و مراحل ثبت برند

برای طی کردن مراحل ثبت برند در کرج نخست نیاز است تا مدارکی را آماده کنید؛ هم چون مراحل دریافت ایزو و … ثبت برند در کرج را نیز می توان به دو صورت حقیقی و یا حقوقی انجام داد؛ مراحل ثبت برند اگر چه برای هر دو  به صورت یکسان  می باشد ولی مدارک ثبت برند در کرج متفاوت هستند؛  مدارک ثبت برند مورد نیاز پیمودن مراحل ثبت برای اشخاص حقیقی شامل موارد زیر میشود :

 1. رونوشت شناسنامه ارائه شود.
 2. رونوش کارت ملی ارائه شود.
 3. رونوشت کارت بازرگانی ارائه شود. ( در صورتی که از نام لاتین استفاده می کنید ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیت ارائه شود.
 5. پروانه ساخت ارائه شود.
 6. جواز کسب ارائه شود.
 7. هر گونه گواهی فعالیت صادره ازموسسه های  نظارتی و حاکمیتی تسلیم گردد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه شود.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه شود.
 3. نسخه روزنامه تاسیس ارائه شود.
 4. آخرین تغییرات شرکت ارائه شود.
 5. رونوشت مجوز فعالیت برای شرکت ارائه شود.
 6. جواز کسب ارائه شود.
 7. پروانه ساخت ارائه شود.
 8. هر گونه گواهی فعالیت صادره از موسسه های نظارتی و حاکمیتی ارائه شود.

متقاضیانی که مطابق شرایط و ضوابط برند خود را انتخاب کرده اند می توانند با گذرندان مراحلی ثبت آن را  انجام دهند .

ارائه طرح منحصر به فرد برند

در جهت ثبت برند اولین قدم انتخاب و ارائه طرحی برای ثبت می باشد . ثبت برند در اداره مالکیت معنوی صنعتی انجام پذیر است در نتیجه این اداره طرحی آماده به شما جهت ثبت نمی دهد.

مطابق قانون تجاری هر گونه برندی را نمی توان به ثبت رساند . در انتخاب برند باید حداقل هایی را در نظر گرفت و از مواردی اجتناب کرد . قوانین ثبت مورادی را برای متقاضیان تعیین کرده است که حد و حدودهایی را رعایت نمایند . از جمله موارد مهم ثبت برند نشان دادن و متباین کردن دو محصول و یا کالا از یکدیگر می باشد.

باید دقت کرد که از برندهای قبلی به ثبیت رسیده کپی برداری نشود . از نماد های کشورها ملی و بین المللی نباشد و...

بهتر است در انتخاب برند خود که مطابق قوانین ثبتی برند باشد از مشاوران و کارشناسان باتجربه وکیل ثبت برند راهنمایی لازم را دریافت نمایید .

تهیه اظهار نامه ثبت برند

ثبت برند همگامی که صورت گیرد و اظهارنامه ثبت آن انجام شود می تواند از حمایت های قانونی برخوردار شود .اظهارنامه اولین سندی است که حق استعمال انحصاری را به مالک برند میدهد.

در این اظهارنامه می توان گفت مشخصه ایست که کلیه اطلاعات مالک و نوع برند در آن درج گردیده است در نتیجه در تکمیل اطلاعات آن در سایت اداره صنعتی دقت زیادی شود که کلیعه اطلاعات به درستی در سامانه اینترنتی ثبت شود که مطابق قانون و مستندات باشد .

ثبت نام در سایت اداره مالکت صنعتی

جهت رفاه حال متقاضیان اداره ثبت مالکیت صنعتی سامانه این را ایجاد کرده اند  که کلیه موارد ثبت برند در آن درج گردد . وارد سامانه شده اطلاعات اولیه را کامل نمایید نوع شخصیت حقیقی و یا حقوقی را تعیین کنید . طبقه نوع فعالیت خود را انتخاب نمایید . کلیه مندرجات را تکمیل نمایید . و سپس مدارک مورد نیاز را درقسمت مربوط اول اسکن وسپس بارگذاری نمایید .

بعد از تکمیل کلیه موارد واطلاعات خواسته شده از متقاضی در پایان می توانید پذیرش نهایی را زده و کد رهگیری و  رمز عبور را دریافت نمایید . معمولا این کد و رمز به تلفن همراهی که در سامانه درج شده ارسال می شود . سپس موارد اطلاعات فوق به کارتابل کارشناسان اداره ارسال می شود .

بررسی تقاضا

وقتی کلیه مراحل ثبت اظهارنامه به اتمام رسید و پرونده به کارشناسان ارسال شده دیگر متقاضی باید منتظر ابلاغیه های سازمان باشد . کارشناسان اطلاعات اظهارنامه متقاضی را مورد بررسی قرار میدهند.

استعلامات لازم را اخذ نموده و برند انتخابی را از لحاظ شایط قانونی مورد بررسی قرار می دهند سپس نتیجه را اعلام می نمایند . کارشناسان در هنگام بررسی با مشاهده نقص در پرونده رمانی را به متقاضی میدهند نا آن بتواند اطلاحیه پرونده و مدارک را انجام دهد . این زمان 30 روزکاری می باشد .

در صورتی که کارشناسان در استعلامات برند اعلام رد پرونده را دادند دیگر امکان به ثبت برند نیست این موضوع قابل پیگیر نمی باشد .

تکمیل پرونده

در صورتی که کلیه موارد  واطلاعات و مستندات مورد تأیید کارشناسان باشد متقاضی و وکیل برای تشکیل پرونده ثبت برند در اداره مالکیت معنوی و صنعتی حضور پیدا می کند . در این مرحله مدارک و اسناد اصلی را باید ارائه دهد . هم چنین هزینه های ثبت برند را پرداخت نموده و مطابق دستور رئیس اداره ثبت برند نهایی می شود.

 آگهی کردن برند

آگهی در روزنامه رسمی چاپ می شود و بدین صورت است اگر اعتراض کننده ای برای ثبت این برند وجود دارد اعتراض خود را اعلام نماید .

افرادی که ادعای مالکیت طرح برند را دارند و انهایی که معتقدند طرح برند شما از برند انها الگو برداری شده و یا به برند انها اسیب می زند می توانند در این مرحله با طرح شکایتی جلوی ثبت نهایی برند را بگیرند.

صدور پروانه ثبت برند

این آگهی در مدت زمان 30 روز کاری انتشار می یابد در صورتی که بعد از این زمان موردی اعتراضی مشاهده نشد، گواهینامه ثبت برند به مدت 10 سال صادر شده که بنام مالک آن می باشد .

آگهی دوم برند

بعد از اینکه گواهی برند صادر شد مجدد آگهی ثبت برند چاپ می شود .

در نتیجه مراحل ثبت برند در کرج به پایان می رسد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.