مواد غذایی از نیاز های اولیه انسان ها به شمار می روند و همواره به عنوان بازاری کارامد و مناسب برای تجارت در بین فعالان تجاری و اقتصادی شناخته می شود. مردم اغلب به دنبال برند های مواد غذایی با کیفیت و مرغوب هستند چراکه به سلامتی خود و خانواده شان اهمیت می دهند. لیست برند های مواد غذایی لیستی طولانی و دارای زیر شاخه های زیادی است.مواد غذایی شامل همه انواع خوراکی های آماده شده و آماده استفاده می باشد که تنواع زیادی دارند. مانند انواع غذاهای آماده، انواع دسر ها، نوشیدنی ها، تولیدات صنعتی مانند بیسکوئیت و پفک و ... و همه به نوعی برند غذایی محصول می شوند. به همین دلیل شرکت ها و کارخانه های فعال در حوزه غذایی کشور و در شهر کرج اغلب به ثبت یک برند و یا علامت تجاری بسنده نمی کنند و با توسعه فعالیت های خود و تعریف طبقات برند خود هر روز برندی جدید برای خانواده جدید خود در بازار معرفی می کنند و اهداف و استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی خود را بر این علامت های استوار می کنند.به منظور همین امر کلیه اشخاصی که در حوزه صنایع غذایی در کرج به فعالیت مشغول می باشند می توانند برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانند و میان کالاها و خدمات خود و کالاها و خدمات هم صنفان خود در کرج و دیگر نقاط کشور وجه تمایزی  ایجاد نمایند.البته این تنها دلیل ثبت برند در شرکت های مواد غذایی در کرج نیست. مواد غذایی به دلیل این که با سلامت انسان ها در ارتباط مستقیم هستند بایستی حتما برند خود را به ثبت برسانند. هیچ کارخانه مواد غذایی در کرج بدون داشتن برند به عنوان شناسنامه محصولات خود نمی تواند در بازار اقدام به فروش نمایند .بنابر این شرکت های مواد غذایی ضمن دریافت مجوز ثبت شرکت مواد غذایی از سازمان غذا و دارو و اتحادیه صنایع غذایی ایران و تعیین نفراتی به عنوان مدیر فنی شرکت که دارای شرایط قانونی باشد باید برند غذایی هم داشته باشند.

مسئول فنی در شرکت های مواد غذایی در کرج مسئولیت کنترل و نظارت بر تولید مواد غذایی را برعهده دارد و باید تحصیلات مرتبط با موضوع تولید را در حداقل پایه کارشناسی داشته باشد. این فرد باید با تایید سازمان غذا و دارو منصوب شده باشد و پروانه مسئولیت فنی را هم دریافت نموده باشد.

مزایای ثبت برند مواد غذایی در کرج

 • حق استفاده منحصر به فرد برند تنها برای کسی که برند خود را ثبت نموده باشد شناخته می شود.
 • ثبت برند، ضمانت کننده این است که مشتریان این توانایی را دارند تا محصولات را از هم تشخیص بدهند.
 • ثبت برند، سبب ایجاد شهرت و وجهه میان محصولات،خدمات و شرکت شما می شود.
 • ثبت برند، مشوق شرکت هاست تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 • ثبت برند، می تواند جهت اخذ وام سودمند باشد.
 • ثبت برند، این توانایی را دارد تا برای سهامداران ارزش افزوده سهام ایجاد کند و سبب بیشتر شدن درآمد شرکت گردد.
 • برندی که به ثبت رسیده است قابلیت نقل و انتقال دارد،بنابراین می توان آن را انتقال داد.
 • وقتی برندی به ثبت رسیده باشد می توان مجوز استفاده از آن را به شرکت های ثالث داد که قادر می باشد منشا درآمد بیشتری جهت شرکت و یا شخص ایجاد کند و یا پایه و اساس منعقد نمودن اعطای نمایندگی فروش باشد.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند،سرمایه و دارایی مهم و با ارزش کسب و کار و فعالیت باشند.
 • ثبت برند، جزء الزامی موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند مواد غذایی در کرج

شرکت های مواد غذایی در کرج بایستی به منظور ثبت برند مواد غذایی خود در کرج نخست پروانه تاسیس خود را اخذ نموده باشند.پروانه تاسیس سندی می باشد که بعد از ثبت شرکت و صدور پروانه بهره برداری شرکت به وسیله معاونت غذا و دارد دانشگاه صادر می گردد.هم چنین بایستی مشمول مسئول فنی با شرایطی باشد که در فوق ذکر شده است.در صورتی که این چنین نباشد اشخاص قادر نمی باشند به منظور ثبت برند مواد غذایی خود در کرج مبادرت نمایند.

الف- اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت از آگهی تاسیس.
 •  هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات.
 • یک رونوشت از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس.
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت.
 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت.
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10 سانتی متر.
 • مهر شرکت.
 • وکالت نامه نماینده قانونی در صورتی که نماینده قانونی پروسه ثبت برند را پیگیری می نماید.

ب-  اشخاص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی.
 • رونوشت جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت.
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام متقاضی.
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10 سانتی متر.
 • وکالت نامه نماینده قانونی در صورتی که  نماینده قانونی پروسه ثبت برند را دنبال کند.

مراحل ثبت برند مواد غذایی در کرج

همانگونه که قبلا گفته شد برای ثبت برند مواد غذایی در کرج الزاما باید شرکت ها اقدام نمایند. یعنی اصل شناسایی تولید کننده مواد غذایی در بازار توسط بازرسان بهداشت و همچنین مصرف کنندگان به دلیل اهمیت سلامتی مردم ضرورت ثبت برند یا علامت تجاری مواد غذایی را اثبات می کند. به همین دلیل علاقمندان به فعالیت در حوزه مواد غذایی باید پس از کسب مجوزهای لازم و ثبت شرکت خود قبل از آغاز هر گونه تبلیغات و بازاریابی محصولات خود با استفاده از نشانی تجاری آن را به ثبت برسانند. بنابراین اولین قدم برای ثبت علامت تجاری مواد غذایی داشتن یک طرح منحصر به فرد و با طراحی مختص تولید کننده مواد غذایی می باشد. طرحی که نه تنها توانایی ایجاد تمایز بین محصولات و خدمات شرکت را داشته باشد بلکه تابع قوانین تجاری جمهوری اسلامی ایران، آئین نامه های اداره ثبت مالکیت معنوی به عنوان متولی ثبت برند در ایران و هم چنین مقررات و دستورالعمل های سازمان جهانی ثبت برند WIPO باشد.عدم کپی برداری و یا استفاده از ترکیبات موازی با سایر برند ها، عدم استفاده از علائم فریبنده ، داشتن قابلیت معرفی محصول، عدم استفاده از برخی از حروف و نشانه ها و بسیاری از مواردی دیگر که باید در طرح برند در نظر گرفته شودطرحی که مورد تایید باشد باید در سایت اداره مالکیت معنوی توسط خود متقاضی، نماینده قانونی او و یا وکیل حقوقی شرکت ثبت نام و درخواست ثبت داده شود. این درخواست نیازمند ارائه مدارک لازم می باشد که یکی از این مدارک اظهارنامه ثبت برند مواد غذایی است که باید به خوبی تنظیم شود. مدارک باید در سایت بارگذاری شوند تا کارشناسان اداره مالکیت معنوی انها را بررسی و ارزیابی کنند.طرح هایی که تایید می شوند باید  پرونده آن ها در خود اداره مالکیت معنوی تشکیل شود. این اداره در تهران قرار دارد و شعبه دیگری ندارد. سپس باید هزینه های ثبت برند پرداخت شود و مراحل ثبت در خود اداره به پایان برسد. آگهی اول و دوم برند با هزینه متقاضی در اداره مالکیت معنوی تهیه می شود و در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ خواهد شد که باید اصل این روزنامه ها نگهداری شود.پس از طی این مراحل گواهینامه ثبت برند برای 10سال از زمان ارائه اظهارنامه و به نام فردی که برای اولین بار این برند را تقاضا داده صادر می شود. در صورتیکه کسی به این برند اعتراض داشته باشد باید در زمان آگهی این برند ها اقدام نماید که البته در زمان بعد از ان هم با داشتن وکیل و ادعای با مدارک لازم می تواند برای ابطال حق ثبت اقدام نماید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.