برند عبارتست از هر گونه علامتی از قبیل رقم،نقش،تصویر،عبارت،مهر و....که به منظور تشخیص لوازم صنعتی و تجاری مشخص و انتخاب می گردد.در حقیقت علامت تجاری معرف و مشخص کننده محصولی می باشد که تحت آن علامت عرضه می شود.در صورتی که برند مطابق ماده 2 قانون ثبت علائم و اختراعات ثبت شده باشد انحصاری می باشد یعنی مختص کسی می باشد که آن را ثبت نموده باشد و بازرگان دیگری حق استفاده از آن را نخواهند داشت.

قابل ذکر است که به دلیل افزایش و تنوع برند ها در بازار داخلی ایران و خارج از ایران استعلام برند قبل از ثبت از مبادرات لازم قبل از ثبت برند می باشد.در آیین نامه نامه به منظور تمامی اجناس طبقاتی قائل شده اند و آن را به 45 طبقه کاری تقسیم بندی نموده اند مثلاَ طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی است و طبقه 23 انواع نخ و طبقه 24 انواع پارچه است بنابراین متقاضی بایستی مشخص کند که در زمینه(طبقه) فعالیتی که مورد نظر او می باشد آن نام در گذشه به ثبت رسیده است یا خیر.با استعلام برند قبل از ثبت می توان اطمینان حاصل نمود که برند مورد نظر او از جانب تولیدکنندگان دیگر یا واحدهای صنعتی دیگر مورد استعمال یا بهره برداری قرار نگرفته است.

از آن جایی که استعلام برند قبل از ثبت امری مهم وبا اهمیت محسوب می شود وکیل ثبت برند در این مقاله برآنست تا در خصوص نحوه استعلام برند قبل از ثبت مطالبی را به متقاضیان ثبت برند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید به اطلاعات خود بیافزایید.

نحوه استعلام برند قبل از ثبت

مراجعه به سامانه روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir

در این روش، پس از اینکه وارد سامانه فوق شدید با مراجعه به قسمت آگهی های قانونی ، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد نموده و از میان روزنامه های جستجو شده به استعلام برند مورد نظر بپردازید.

متقاضیان عزیز، در صورت تکراری بودن نام برند و عنوان تجاری می بایست از انتخاب همان نام خودداری به عمل آورند. بدین ترتیب، از هدر رفتن زمان و هزینه نیز جلوگیری خواهد شد.

مراجعه به سامانه اداره مالکیت صنعتی به نشانی http://iripo.ssaa.ir

در این سامانه می توان از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو شد و نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین نمود و بر روی گزینه جستجو کلیک نمود. در صورت وجود هرگونه سابقه ثبت ، نتایج به شما اعلام خواهد شد.

به دلیل تنوع در برندهای ثبت شده استعلام برند قبل از ثبت در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و شخص را تا حدودی نسبت به درصد تایید یا رد برند خود آگاه می کند.

قبل از مبادرت به منظور ثبت برند الزامی می باشد از برند مورد نظر استعلام گرفته شود تا این اطمینان حاصل شود که برند مذکور قبل از این در ایران و سایر کشورها ثبت شده یا برندی تحت این عنوان ثبت نشده است.با استعلام برند قبل از ثبت می توان از ازعلائم، برندها، طرح ها و حتی طبقه و صنف آن ها که قبلا در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است آگاه شد و از این طریق ارسال نام های تکراری به سازمان ثبت کاهش می یابد ، لذا در این صورت به دلیل عدم رد برند ، از اتلاف زمان و هزینه جلوگیری می شود.

شایان ذکر است، شما می توانید از طریق تماس با مشاورین ما در وکیل ثبت برند ، کلیه امور را به کارشناسان و مشاوران ما بسپارید. کارشناسان ما در این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت رایگان از برند شما استعلام خواهند گرفت و در کلیه مراحل ثبت برند شما را راهنمایی خواهند کرد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.