در بازار کسب و کار، کرج امروز افزایش میزان رقابت سبب توجه مالکان مشاغل به پایداری در بازار مشتریان شده است. در این امتداد یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین نکته ها به وجود آوردن وجه تفاوت از رقیب های دیگر می باشد.

دربرداشتن علامت تجاری به معنای طراحی و انتخاب نشانه ای خاص به منظور معارفه فعالیت یک مجموعه می باشد.

علامتی که به صورت گویا در حافظه بصری افراد باقی می ماند و به عنوان شناسه ای معرف محصول و یا خدماتی به جامعه می باشند.در مواردی که این نشانه درست و به جا طراحی ، انتخاب و ثبت شده است حتی نسبت به نام مجموعه ماندگاری عمیق تر و طولانی تری داشته است به عنوان مثال شرکت اپل که امروزه برای همگانی نامی آشناست دارای نشانه ایی می باشد که شاید حتی از نام آن مشهور تر و ماندگار تر باشد.

شما با به ثبت رساندن برند و لوگوی خودتان می توانید جلوی سو استفاده و بهره برداری غیرمجاز را از دیگران بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که فرآیند ثبت برند و لوگو ، دربردارنده پیچیدگی های بسیاری زیادی می باشد ، لازم به ذکر است که مدت زمان ثبت برند و لوگوی شما حداقل 45 روز کاری است ، به منظور مدیریت زمان خود ، عملیات و فرآیند ثبت برند و لوگوی خود را قبل از آغاز به کار رسمی آغاز کنید.

علامت تجاری علامتی می باشد که در آخر سادگی و اختصار طراحی می گردد و به فعالیت یک مجموعه اشاره می نماید و در طراحی آن می توان از حروف و یا شکل ها استعمال نمود پس از طراحی و انتخاب یک علامت تجاری مناسب مرحله بعدی به ثبت رساندن این علامت باشد که به شکل انحصاری معرفی کننده فعالیت آن مجموعه باشد واستعمال  آن به وسیله اشخاص دیگر منتهی به پیگرد قانونی می گردد. بنابراین به ضرورت ثبت این علامت توجه نمایید.

در این جا بایستی اشاره نمود که چه علامت هایی به عنوان علامت تجاری قابلیت به ثبت رسیدن را دارند:

هر کلمه، حرف، عدد، طراحی های دستی یا هندسی، عکس، شکل، رنگ یا ترکیبی از این ها که توانایی و قدرت معرفی یک مجموعه را داشته باشد و سبب تشخیص و تمییز یک کالا از سایر کالا ها گردد علامت تجاری شمرده می شود و قابلیت این را دارد تا به ثبت برسد. در بعضی  از کشورها شعارهای تبلیغاتی هم  به شکل انخصاری قابلیت به ثبت رسیدن را دارند.

مطابق ماده 32 قانون علامت درمواردی به شرح ذیل قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند:

در صورتی که قادر نباشد كالاها و يا خدمات يك مؤسسه را از كالاها و خدمات مؤسسه ديگر متفاوت نماید.

در صورتی که برخلاف موازين شرعي يا نظم عمومي يا اخلاق نیکو باشد.

در صورتی که مرکزهای تجاري و يا عمومي را خصوصا در رابطه با  مبدأ جغرافيايي كالاها يا خدمات يا خصوصيات آن ها منحرف نماید.

در صورتی که مانند يا تقليد نشان نظامي‌، پرچم‌، يا دیگر نشانه های مملكتي يا نام يا نام اختصاري يا حروف اول يك نام يا نشان رسمي متعلق به كشور، سازمان هاي بين‌الدولی يا سازمان هايي كه تحت كنوانسيون هاي بين‌المللي تأسيس و راه اندازی  شده‌اند، باشد و يا موارد ذکر شده  يكي از اجزاء آن علامت باشد قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد ، در صورتی می تواند به ثبت برسد که به وسیله  مقام صلاحيت دار كشور مربوط يا سازمان ذي‌ربط مجوز استعمال از آن صادر گردد.

در صورتی که مانند يا به صورت منحرف كننده‌اي شبيه يا ترجمه يك علامت يا نام تجاري باشد كه به منظور همان كالاها يا خدمات مشابه به مؤسسه ديگري در ايران تعلق داشته باشد.

در صورتی که مانند يا شبيه آن درگذشته به منظور خدمات غيرمشابه ثبت و معروف گردیده باشد منوط به آن كه ميان استعمال  از علامت و صاحب علامت معروف ارتباطی وجود داشته باشد و به ثبت رساندن آن به منفعت های صاحب علامت قبلي صدمه ای وارد گردد.

در صورتی که مانند علامتي باشد كه در گذشته به اسم صاحب ديگري به ثبت رسیده باشد و يا تاريخ تقاضاي ثبت آن مقدم يا دربردارنده حق تقدم به منظور همان كالا و خدمات و يا به منظور كالا و خدماتي باشد كه به‌ لحاظ ارتباط و شباهت سبب حیله و انحراف گردد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1.  با ثبت برند ،می توانید بین خود و رقابت خود تمایز قایل شوید.
 2. با ثبت برند ،می توانید پیام اصلی خود را در قلب و ذهن مشتریان هدف ثبت نمایید.
 3. با ثبت برند،می توانید در گام های بازاریابی خود ثابت قدم و استوار بوده و سماجت نمایید.
 4. با ثبت برند ،می توانید خدمات خود را طبق نظر مشتریان ارائه دهید تا صمیمیت نام تجاری خود را نشان دهید.
 5. با ثبت برند، می توانید پیام ها یتان را شفاف و به سرعت ارسال نمایید.
 6. با ثبت برند ،می توانید برای طرح های خود اعتبار ایجاد کنید.
 7. با ثبت برند ،می توانید یک پل عاطفی بسازید.
 8. با ثبت برند ،می توانید وفاداری قدرتمندی را در کاربران خود بوجود آورید.
وکیل ثبت برند دارای دپارتمان تخصصی و بهترین راهنما در زمینه ثبت برند در کرج

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک لازم به منظور ثبت برند در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1.  دونسخه اظهارنامه علامت کامل گردد.
 2. مدارك مثبت هويت متقاضي ارائه گردد - اشخاص حقیقی: رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی ارائه گردد - اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت شناسنامه و کارت ملی مالکان امضاء ارائه گردد.
 3. مدارك نماينده قانونی: در صورتی که درخواست به وسیله نماینده قانونی(وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ...)  صورت می گیرد مدارد آن بایستی ارائه گردد.
 4. 10نمونه گرافیکی یا رونوشت یا عکس از علامت مورد درخواست حداکثر دراندازه های10×10 سانتی متر ارائه گردد.
 5. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد ارائه علامت به شکل نمونه گرافیکی و یا عکس دوبعدی به صورتی که از شش زاویه مختلف تهیه شده باشند و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی و ضروری می باشد.
 6. مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز ابلاغیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و ... ارائه گردد.
 7. استفاده از حق تقدم: چنانچه درخواست کننده یا درخواست کنندگان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزیت های حق تقدم ( حداکثر 6ماه ) استعمال کنند بایستی مدارک مربوط به حق تقدم را مصادف با ارائه اظهارنامه یا حداکثر طی 15روز از آن تاریخ ارائه نمایند.
 8. رونوشتی از ضوابط و شرایط استعمال از علامت جمعی و تاییدنامه مقام صلاحیت دار ارائه گردد.
 9. رسيدی که به پرداخت هزينه های قانونی مربوط می باشد بایستی ارائه گردد.

مراحل ثبت برند در کرج 

جهت مطالعه در این مورد می توانید به مقاله مراحل ثبت برند در کرج مراجعه نمایید .

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.