برند،علامت معرفی کننده ای  می باشد  که می تواند بر روی محصول قرار بگیرد و همراه با عرضه ی خدمات یا بازاریابی محصول مطرح شود، از برند می توان به منظور آگاه سازی مردم در رابطه با منشا صنعتی یا تجاری کالا یا خدمات استفاده نمود. در حقیقت این چنین علائم، به صورت غیر مستقیم ، برای کیفیت تضمین کننده هستند ، زیرا مصرف کننده توقع دارد که از کالا و خدمات همراه با علامت تجاری کیفیت و استاندارد را دریافت کند. شایان ذکر است که ، این علائم یکی از عوامل با ارزش دارایی و سرمایه غیرمادی می باشد که به شرکت ها تعلق دارد.

ثبت برند آرایشی در کرج

ثبت برند ،به صورت اختیاری می باشد.در مواردی مانند  صلاح دید اجتماعی و  سلامت مردم سبب می شود تا علائم به ثبت برسند. در این رابطه ، ماده 1 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد :

ثبت علامت تجاری شرکت اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد.

با توجه به ماده 5 تصویب نامه مورخ سوم اردیبهشت 1328 ، دولت ثبت برند لوازم آرایشی و زیبایی که به منظور استفاده مستقیم بر روی بدن انسان استفاده می شود مانند صابون ، خمیر ، پودر ، محلول عطریات ، ادکلن و پماد را اجباری و الزامی دانسته است. به نحوی که ، کلیه ی اجناس دارویی و طبی و مواد غذایی ذکر شده در این آیین نامه، اعم از آن که در داخل ایران ساخته شده است و یا در خارج از کشور ساخته شده است و و وارد کشور شده است و در بازار به وسیله ی  اسم مشخصی که بر روی برچسب آن زده می شود  به مرحله ی فروش می رسد بایستی دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده باشد و برروی برچسب نکات زیر درج شود:

الف- نام تجارتی و نشانی سازنده ی جنس با درج کشورتولید کننده  قید شده باشد.

ب- شماره ثبت علامت در ایران قید شده باشد.

با توجه به ماده ی 2 این آیین نامه، علامت و مشخصات بالا باید قبل از آن که وارد عرصه ی فروش شوند گذاشتن جنس بر روی اجناسی که از خارج از کشور وارد شده است درج شود.برچسب تعیین شده در ماده ی 1 باید  به صورتی چسبانده شود که نتوان آن را از روی پارچه یا ظرفی که در آن جنس در معرض فروش گذاشته می شود به اسانی برداشت و تنظیم آن باید به صورتی باشد که نام کشور منشا و نام و نشانی سازنده علامت و شماره ثبت و از زمانی که وزارت بهداری اعلام نماید شماره و تاریخ مجوز فروش در ایران قابل خواندن باشد.

قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماده 1362 برای متخلفین مجازاتی به شرح زیر تعیین نموده است:

ماده 124- اشخاص ذیل به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد:

1-اشخاصی که علامت تجاری ضروری را در روی محصولی که به صورت الزامی بایستی دارای آن علامت باشد  و از آن استفاده نکنند.

2-اشخاصی که محصولی را به معرض فروش گذاشته اند  یا  آن محصول را می فروشند و برای آن محصول علامت الزامی و ضروری است ولی در بردارنده آن علامت نمی باشند.

مزایای ثبت برند آرایشی در کرج

 1. ثبت برند ضمانت کننده این است که مشتریان قادر می باشند محصولات را از همدیگر تشخیص بدهند.
 2. ثبت برند،برای محصولات،خدمات و شرکت شما مشهوریت و معروفیت را به ارمغان می آورد.
 3. ثبت برند،شرکت ها را تشویق می نماید تا در محافظت یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 4. ثبت برند،شرکتها را توانمند می نماید تا محصولاتشان را از همدیگر متفاوت کنند.
 5. این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام فایده داشته باشند.
 6. ثبت برند،قادر است جهت سهامداران هم ارزش افزوده سهام ایجاد کند و سبب افزایش درآمد شرکت گردد.
 7. این امکان وجود دارد که ثبت برند،سرمایه و دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 8. ثبت برند،جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در کرج

مرجع ثبت علائم تجاری و اختراعات ،اداره کل مالکیت صنعتی "می باشد. تمامی علامت های  ذکر شده و اختراعات تنها در همین اداره انجام می شود. مدارک لازم به منظور ثبت به شرح ذیل است :

 1.  اظهارنامه، به برگ های چاپی می گویند  که از سوی اداره کل مالکیت صنعتی، درتفویض  متقاضیان قرار داده می شود و به دست آن ها کامل می شود ارائه شود.
 2.  ده عدد نمونه علامت ، به نحوی که استفاده  می شود. به علاوه نمونه های اضافی، به تعداد یک نمونه برای هر طبقه اضافی که تقاضا می شود.درخواست کننده بایستی بر روی هر اظهارنامه، نمونه ای از علامت را بچسباند و آن را امضاءکند. نمونه سوم ، به هنگام  ثبت بر روی صفحه مربوط در دفتر ثبت و نمونه چهارم، بر روی گواهی نامه ی ثبت ، چسبانده می شود. ابعاد نمونه نبایستی از ده سانتی متر از هر طرف تعرض کند. بر روی هر نمونه چسبانده  شده به روش فوق ، مهر اداره کل مالکیت صنعتی ممهور می شود به نحوی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه چسبانده شده و قسمت دیگر بر روی صفحه قرار بگیرد .
 3. یک نوشته آشکار و قابل خواندن  به منظور چاپ علامت، که ابعاد آن نبایستی از ده سانتی متر از هر طرف تعرض کند.ارائه شود.شایان ذکر است در صورتی که ، علامت متشکل از یک یا چند کلمه باشد و دربردارنده ی هیچ نوع  تصویر و حروف مخصوصی نباشد، تقاضاکننده ثبت، نیازی به به الحاق کردن نوشته نخواهد داشت.
 4. رونوشت اصلی یا نسخه گواهی شده وکالت نامه، چنانچه درخواست ثبت را وکیل(نماینده قانونی)عهده دار باشد ارائه شود. چنانچه علامت در خارج از کشور به ثبت رسیده باشد،ارائه رونوشت گواهی شده از سوی اداره صادرکننده آن به زبان اصلی، به الحاق ترجمه غیررسمی آن به زبان فارسی، به مسئولیت درخواست کننده  ثبت ، الزامی و ضروری  می باشد.
 5.  چنانچه علامت به منظور تشخیص امتیاز محصول جمعی  یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از کشور تفویض گردد، گواهینامه ای که  ازسوی  مقام ذی صلاح ، مورد تایید واقع شود علامت ذکر شده ، به وسیله سازندگان کالاهای مربوط به آن قابل استفاده می باشد. (  منظور از مقام ذی صلاح ذکر شده اتحادیه صنفی، اطاق بازرگانی ، شهرداری ، و فرمانداری می باشد.)

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.