در کشور ایران اصطلاح آرم به منظور کالاها و محصولاتی استفاده می شود که جایگاه خود را در بازار پیدا کرده اند و آن را به دست آورده اند و به نوعی شهرت و مشهوریت خود را در بازار مشتریان کسب نموده اند و مشتریان این محصول در هنگام خرید بدون فکر در رابطه با دیگر محصولات متشابه تنها به دنبال آن محصول با همان اسم و آرم تجاری می روند و این یعنی آرم تاثیر گذار بوده است و توانسته است که ذهن مشتریان را به منظور مراجعه نمودن به سوی محصولات شرکت به راحتی و به آسانی متعاقد کرده باشد.

تفاوت های زیادی بین آرم و لوگوی تجاری در کرج وجود دارد و فقط وجه اشتراک آن ها این می باشد که هر دو نشانگر و بیان کننده منحصر به فرد از شرکت، اداره، سازمان و...... باشند.

 تفاوت آرم و لوگوی تجاری در کرج

از اشتباه های متداول در زمینه های مدیریت ومردم عادی استعمال نا به جا از واژه های برند به جای نام تجاری لوگو و آرم تجاری در کرج می باشد. لوگو  تنها نشانی از سازمان می باشد در حالی که برند ماندگاری نام سازمان در ذهن و روح مشتریان است مطابق گفته کاتلر وقتی می توانیم بگوییم برند موفقی هستیم که در روح و قلب مشتری نفوذ نموده و مشتری در هنگام مواجه با چندین نام نیازی به تفکر و تکاپو در ذهن خود نداشته باشد و بی نیاز از تفکر محصول یا خدمات ما را انتخاب نمایند.

لوگو تجاری

لوگو یک عنوان به شکل ها و صورت های مختلف گرافیکی می باشد که طراحی این شکل ها وابسته به سلیقه و طراحان گرافیک دارد.

 1. برخی دیگر از طراحان یک عنوان را به یک شکل گرافیکی و با استعمال نمودن از  خلاقیت خود به صورت خاصی طراحی و خلق می نمایند و این نوع لوگو به ظاهر تنها بیانگر یک عنوان می باشد و نکته قابل توجه این طرح شکل گرافیکی بودن عنوان مورد نظر می باشد.
 2. بعضی دیگر از طراحان گرافیک عنوانی را به صورت معنا دار طراحی می نمایند که هر کس آن را رویت نماید به راحتی متوجه می شود که این لوگو مربوط به چه عنوان، شرکت٬ورزش و… می باشد . این نوع طراحی از نوع  طراحی های حرفه ای و لوگوهای پرهزینه شمرده می شود.
 3. طراحان دیگر یک عنوان را به شکل اسم عنوان طراحی می کنند که هر شخص به راحتی قادر می باشد  بفهمد که لوگو شکل چه اسمی می باشد. این نوع سبک طراحی هم از نوع خیلی حرفه ای و پر هزینه ترین لوگو ها شمرده می شود.

مهم ترین ویژگی های لوگوهای تجاری در کرج این می باشد که تنها یک نمونه از آن ها در دنیا وجود دارد و خاص می باشد زیرا زاییده خلاقیت های یک نفر می باشد  و با عنایت به اینکه ذاتا خلاقیت هیچ انسانی متشابه با انسان دیگری نیست،لوگوهایی منحصر به فرد کلید می خورد.

4. بعضی از لوگو های تجاری  هم مانند لوگو شرکت نوکیا,سونی اریکسون و… فقط یک عنوان خاص و انحصاری می باشند که یک عنوان تایپ شده به نام لوگو در نظر گرفته می شود.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت لوگو در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

آرم تجاری

در واقع آرم در کرج یک عنوان گرافیکی نمی باشد بلکه تنها یک نشانه و یا تصویر گرافیکی یا ساده است٬ هر کسی با دیدن این نشانه یا آرم تشخیص می دهد که این آرم مربوط به چه عنوانی می باشد اما هیچ کس نمی تواند بفهمد که این نشانه مربوط به چه عنوان خاصی است (اسم شرکت و…). بنابراین در کنار نشانه یا آرم اسم مربوط به شرکت و یا… که معمولا اسمی خاص هست قرار می گیرد. این نوع طراحی هم دو سبک تقریبا متفاوتی دارد. عده ای از طراحان گرافیک نشانه را خودشان طراحی می کنند و عده ای دیگر نشانه را از جای دیگر الگو برداری می کنند.

به صورت کلی می توان گفت: خلاقیت در لوگو تجاری  100٪ به کار رفته است ولی در آرم بین %40 تا 70% می باشد. هم چنین هزینه در طراحی آرم کمتر از طراحی لوگو می باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا موردی با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت برند تماس حاصل نمایید.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.