به هر علامتی اعم از نقش،رقم،عبارت،مهر،لفاف و... که به منظور ایجاد وجه تمایز میان کالا و خدمات یک شرکت با شرکت یا تولیدکننده دیگر استغاده می شود برند گفته می شود.برند به دو شیوه فارسی و لاتین به ثبت می رسد. ثبت برند به نوعی سند مالکیت آن محسوب می شود. شما با ثبت برند لاتین در کرج مالک آن علامت می شوید و هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد بدون اجازه از علامت شما استفاده کند. بنابراین، اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند. به موجب همین امر وکیل ثبت برند در این مقاله برآنست تا درباره ثبت برند لاتین در کرج مطالبی را به متقاضیان ثبت برند لاتین در کرج ارائه نماید مقاله را مطالعه نمایید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت برند درارتباط باشید.

ثبت برند لاتین در کرج

برای آن که بتوانید برند لاتین را در کرج به ثبت برسانید باید کارت بازرگانی داشته باشید.و یکی از عناصر مهم برای ثبت برند لاتین در کرج کارت بازرگانی می باشد.مهم نیست این حروفی که به کار برده اید حروف فارسی باشند که به لاتین نوشنه شده اند و یا اینکه ریشه لاتین دارند.در هر صورت در صورتی که فونت به کار رفته لاتین باشد بایستی کارت بازرگانی ارائه گردد.

استعلام برند قبل از ثبت

قبل از ان که برند لاتین خود را به ثبت برسانید باید از آن استعلام بگیرید تا برند مورد نظر شما در گذشته به ثبت نرسیده باشد در صورتی که برند مورد نظر در گذشته به ثبت رسیده باشد یا مشابه آن وجود داشته باشد بایستی از ثبت آن برند اجتناب کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین در کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لاتین در کرج به شرح ذیل می باشد:

الف-اشخاص حقوقی

 1. رونوشت مدارک ثبتی شرکت.
 2. رونوشت شناسنامه و کارت ملی کسانی که در شرکت حق امضاء دارند.
 3. کارت بازرگانی.
 4. نمونه برند در ابعاد (دوازده در دوازده cm)

ب- اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی شخص.
 2. کارت بازرگانی.
 3. نمونه برند در ابعاد ( دوازده در دوازده cm )

مراحل ثبت برند لاتین در کرج

شیوه ثبت برند لاتین هم مانند ثبت برند فارسی می باشد.برای ثبت برند لاتین در کرج نخست بایستی اظهارنامه ثبت برند را کامل کنید و ان را به اداره ثبت شرکت ها و اداره مالکیت صنعتی در تهران ارائه دهید.پس از آن که اظهارنامه را کامل نمودید از برند مورد نظر شما به منظور حصول اطمینان از ثبت یا عدم ثبت آن استعلام گرفته می شود در صورتی که برند شما سابقه ثبتی نداشته باشد در روزنامه رسمی کشور جاپ و منتشر می شود و گواهینامه ثبت برند به شما اعطا می شود شایان ذکر است که برند ثبت شده به مدت 10 سال مورد حمایت قانونی واقع می گردد و در صورت اتمام مهلت آن با پرداخت هزینه های مربوطه به صورت مجدد تمدید می شود.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نقل و انتقال برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.