هنگامی که محصولی تولید می شود برای معرفی آن به بازار و مشتریان باید یک نام یا به عبارتی دیگر برند برای آن ثبت شود از آنجایی که در دنیای امروز تنوع محصولات و خدمات با افزایش روبرو است شرکت های جدیدی که به منظور ایجاد برند تشکیل شده اند در این رابطه به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند.

ضرورت ثبت برند

برند می تواند یک تصویر ذهنی درذهن مخاطب ایجاد نماید که این تصویر می تواند به صورت زبانی، فرهنگی یا شخصی باشد. اطلاعات مهمی از سوی برند به سهامداران و مشتریان منتقل می شود. ایجاد یک برند موفق و جذاب برای آن دسته از اشخاصی که در نظر دارند فعالیت های نوین و بدیعی داشته باشند از اهمیت ویژه ای  برخوردار می باشد.

داشتن برند جذاب و جدید سبب این خواهد شد که محصولات یک شرکت در بازار مانند برجسته ای نمایانگر شود و به تنهایی این توانایی را داشته باشد تا  نیازهای مشتریان را برطرف کند. با این وصف ها برای ماندن و پیش قدم بودن در بازارهای تجاری داخلی و خارجی باید برندی در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت نمیتوان از موفقیت چشمگیری در بازارهای تجارتی داخل و خارج برخوردار شد. 

چگونگی ساخت برند

نوع محصول یا خدمات یک شرکت و میزان توانایی شخص یا شرکت و میزان اعتبار آن میان مخاطبان و مشتریان همگی در ساخت برند تاثیر گذار می باشند. نوع محصول یا خدمات و میزان تاثیرگذاری آن باید به حدی باشد که عادت های مشتریان را در انتخاب و خرید دگرگون کند.

بیشترین تاثیر بر روی مخاطبان از سوی اسم تشکیل می شود. اسم مناسب این قابلیت را دارد که بعد از چندین مرتبه تکرار شدن در خاطر مخاطبان باقی بماند.اسم برند می تواند اسمی خاص و یا می تواند ترکیب شده از چندین اسم باشد. مطلبی که از اهمیت خاصی برخوردار است این است که اسم این قابلیت را داشته باشد تا در ذهن مشتری احساسی را ایجاد کند.

بعد از انتخاب اسم، لوگو بیشترین تاثیر گذاری را برروی ذهن مشتریان ایجاد می نماید.لوگوی مناسب دارای خصوصیات های ویژه و منحصر به فردی  می باشد. مثلا باید تصویری از شما و محصولاتتان باشد تا بتوانند خدمات و کالاهای شما را به مخاطبین معرفی نماید. یک لوگوی مناسب باید این توانایی را داشته باشد تا ارتباط حسی با مشتری ایجاد نماید.

محصولات و خدمات در ذهن مخاطبین می توانند به برند تبدیل شوند و عنصر جذابیت در ذهن مخاطب سبب ماندگاری و تحکیم برند می شود و در کنار آن تعهداتی که برند همراه با خود دارد و برآورده شدن آن میتواند در جذب مشتری برای شما تاثیرگذار باشد.

روش های دیگر مثل تبلیغات محیطی و رسانه ای می توانند نقش بارزی در معرفی محصول یا خدمات داشته باشند. برای کسب و کارهای کوچک که توانایی تبلیغات گسترده و وسیع محیطی را ندارند شبکه های اجتماعی می تواند نمونه ی مناسبی برای تبلیغات آن ها باشد. برای هر تبلیغاتی نخست باید ارزش و جایگاه خود را در بین جامعه و مخاطبان بشناسید سپس به منظورتبلیغات و انتخاب نوع آن ها اقدام نمایید.هم چنین باید یا نیازهای مشتریان به خوبی آشنایی داشته باشید تا بتوانید خدماتی  بهتر و موثرتری به ان ها ارائه دهید.

چنانچه یک کسب و کار کوچک دارید در نظر گرفتن این نکته که شما جهت کمک به مشتریان و در نظر گرفتن راحتی حال مشتری به فعالیت مشغول شده اید میتواند در جذب مشتری برای شما تاثیر گذار باشد. زیرا شما موفق شده اید یک رابطه احساسی خوب با آنها برقرارکنید.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند، ضمانت کننده این است که مشتریان قادر به تشخیص محصولات از یکدیگر می باشند.
 2. ثبت برند ،موجب مشهور و معروف شدن محصولات و شرکت شما می شود.
 3. ثبت برند ،مشوق شرکتهاست تا در محافظت و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 4. ثبت برند، شرکت ها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولات و خدماتشان را از یکدیگر متفاوت کنند.
 5. ثبت برند ،می تواند جهت اخذ وام سودمند باشد.
 6. علامت تجاری که به ثبت رسیده است قابلیت این را دارد تا بتوان به شخص دیگری نقل و انتقال داد.
 7. ثبت برند، می تواند سرمایه و دارایی با ارزش کسب و کار و فعالیت باشد.
 8. ثبت برند ،جزء الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی محسوب می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

1.ارائه اظهارنامه از طریق اینترنت.
2.ارائه مدارک مثبت هویت متقاضی.
الف) اشخاص حقیقی:ارائه رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی.
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
3.مدارک نماینده قانونی:در صورتی که تقاضا به وسیله نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) صورت می گیرد مدارک آن هم باید ضمیمه گردد.
4.ارائه 10  نمونه گرافیکی یا رونوشت یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر.
5.در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی است.
6.ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط.
7.در صورتی که متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم(حداکثر 6 ماه)استفاده کند باید مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
8.ارائه رونوشتی از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.