ما در این مقاله می خواهیم درباره زمان ثبت علامت تجاری در کرج مطالبی را به متقاضیانی که می خواهند علامت تجاری خود را در کرج ثبت کنند ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

علامت تجاری چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،تصویر،اعداد و....که سبب متمایز شدن محصولات و خدمات تولیدکننده با تولیدکننده دیگر می شود علامت تجاری گفته می شود.از نکات قابل توجه ای که تولید کنندگان و یا ارائه دهندگان خدمات باید به آن توجه نمایند متمایزنمودن محصولات و خدمات از یکدیگر می باشد بدلیل گستردگی و نوع های مختلف و در بعضی طبقات مشابه بهترین روش آن است که با ثبت علامت تجاری آنها را از هم تفکیک کرد.در این صورت مصرف کنندگان با شناسایی کالا و یا محصول مورد نظر خود به آن اعتماد کرده و در ذهن خود می سپارند.

 زمان ثبت علامت تجاری در کرج

در توضیح مدت زمان ثبت علامت تجاری باید توجه کرد که به نوع مدرک و نوع شخص حقیقی و یا حقوقی بودن مدت زمان آن متفاوت می باشد.

در ثبت علامت تجاری اصلی ترین موضوع که باید مورد توجه قرار داد تنظیم صحیح و بادقت کلیه اطلاعات اظهارنامه را بدون هیچ اشکالی آن را تکمیل نمایید .و به اداره مالکیت صنعتی معنوی ارسال شود.بدلیل اینکه اگر این اظهارنامه بطور ناقص تکمیل شود مدت زمان زیادی را از دست خواهید داد.

پس در نتیجه در تسلیم اظهارنامه بهترین تلاش خود را از جهت تنظیم آن انجام دهید .و ثبت آن را به پایان برسانید .کلیه پیگیری های ثبت علامت تجاری در سامانه مالکیت صنعتی انجام می شود.

زمانی که در سامانه ثبت علامت تجاری،اظهارنامه علامت خود را ارسال می کنید و رمز و کدرهگیری در یافت می کنید دقیقأ باید 24 الی 48 ساعت زمان بگذرد تا اظهارنامه در کارتابل کارشناسان در طبقه بندی شود.

بعد از اینکه اظهارنامه ثبت علامت تجاری در طبقه خود قرار گرفت پرونده را کارشناسان از لحاظ کلیات آن مورد بررسی قرار می دهند . اولین مرحله بررسی مربوط به مدارک  که در سامانه بارگذاری شده است در صورتی که کارشناسان از لحاظ مدارکی نقصی مشاهده کردند اطلاعیه به متقاضی ارسال می شود که پرونده خود ناقص می باشد.جهت تکمیل آن اقدام کند.

بدین صورت در صورت مشاهده مغایرتی در پرونده با مدارک احرازی متقاضی نتیجه بررسی خود را به صورت رد پرونده و یا نقص پرونده اعلام می نمایند.

در این هنگام موردی که از همه مهم تر است مدت زمانی است که طول می کشد ثبت علامت تجاری در کرج صورت گیرد . این مورد تنها به این موضوع بستگی دارد که میزان پرونده های کارشناسان در کارتابل آنها به چه صورت می باشد . این نکته را متذکر شد که در سامانه ثبت تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان قابل مشاهده می باشد.

در صورتی عدم مشاهده نقص در پرونده ، ارجاع آن به کارشناس مسئول انجام می شود.در این صورت کارشناس مسئول پرونده ثبت علامت تجاری از لحاظ اینکه که این علامت ثبت شود و یا خیر پرونده را مورد بررسی قرار می دهد.

در نتیجه این مورد را باید متذکر شد که ثبت علامت تجاری و عدم ثبت آن بستگی به دستور و اعلام نظر رئیس اداره دارد.در نتیجه در صورتی که با پذیرش ثبت علامت تجاری موافقت نمایند وضعیت پرنده ثبت علامت به حالت آگهی نوبت اول انتشار می یابد.

مزایای ثبت علامت تجاری در کرج

 1. در صورتی که فردی علامت تجاری خود را ثبت کرده باشد  صرفا خود او اجازه ی استفاده از آنعلامت تجاریرا خواهد داشت .شرکتها می بایست برای جلوگیری از سوء استفاده افراد دیگر از علامت تجاری خود ابتدا آن را به نام خود به ثبت برسانند تا جلوی تقلب و جعل آن را بگیرند.
 2. مصرف کننده قادر می باشد با شناخت برندهای مختلف انواع محصولات را تمیز دهد و با آکاهی کامل نسبت به محصول اقدام به خرید نماید.
 3. ثبت علامت تجاری می تواند به محصولات و خدمات شما اعتبار و جلوه ببخشد و باعث معروفیت و شناخت بیشتر نزد عموم شود.
 4. ثبت علامت تجاری باعث می شود تا عملکرد شرکتها در بالا بردن کیفیت محصولات خود با دقت بیشتری انجام پذیرد.
 5. ثبت علامت تجاری باعث تمایز محصولات شرکتها نسبت به یکدیگر می شود. 
 6. ثبت علامت تجاری برای اخذ وام وو تسهیلات بانکب امکان دارد کارآمد باشد.
 7. با ثبت علامت تجاری به سهام صاحبان سهام ارزش افزوده تعلق می گیرد که منجر به ازدیاد درآمد شرکت خواهد شد.
 8. علامت تجاری خاصیت جابجایی و واگذاری به غیر را دارد و شما قادر خواهید بود آن را به دیگران منتقل نمائید.
 9. چنانچه شرکتی توانایی این را داشته باشد که از برند شما درآمد بیشتری برای شما یا شرکت  کسب کند با عقد یک قرارداد می توانید نمایندگی فروش را به او اعطا نمائید و برند ثبت شده ی خود را به او واگذار کنید تا به این ترتیب از درآمد او شما نیز به انتفاع بیشتری دست پیدا کنید.
 10. ثبت علامت تجاری می تواند به عنوان یکی از موارد معتبر و دارای ارزش برای یک فعالیت تجاری محسوب شود.
 11. در صورتی که قصد اعطای نمایندگی را داشته باشید داشتن علامت تجارییکی از موارد لازم برای بستن قرارداد می باشد.
 12. از آنجا که اشخاص ثالث نیز مجاز به استفاده از علامت تجاری می باشند و می توان امتیاز استفاده از آن را به دیگران داد به عنوان یک منشاء کسب درآمد بصورت مستقیم به حساب می آید.
 13. از ثبت علامت تجاری به عنوان وسیله ای برای بازاریابی می توان استفاده کرد هم چنین علامت تجاری به عنوان یکی از ارکان مهم برای کسب اعتبار شرکت ها می باشد.

مدارک مورد نیازجهت ثبت علامت تجاری در کرج

شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)

شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)
 5. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)

نکته:چنانچه در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

حفاظت از علامت تجاری در کرج

در کشورهای جهان می توان گفت جهت بهتر محافظت کردن و استعمال انحصاری آن از ثبت علامت تجاری خود آن را به ثبت می رسانند . مراجعی که ثبت برند و ثبت علامت تجاری را انجام می دهند علاوه بر کارشناسی و بررسی های پرونده های متقاضیان ثبت،وظایف دیگری را عهده دار می باشند.یکی از  وظایف آن ها این است کهاز ثبت علامت تجاری مورد تقاضا استعلام می گیرند که آیا این علامت تجاری با دیگر علامت ها یکسان نیست و تشابه ای نداشته باشد و هم چنین آیا مقرارت ثبت علامت را رعایت کرده است یا خیر؟ !این بررسی ها فقط در حوزه کشوری خود می باشد. در صورتی که علامت تجاری بین المللی ثبت گردد دیگر حوزه منطقه ای آن مطرح نمی باشد اقدامات سازمان ثبت علامت تجاری به دو صورت است:

 1. موافقت نامه مادرید که وابسته به ثبت بین المللی علائم تجاری است.
 2. پروتکل الحاقی مادرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت برند تماس بگیرید،مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت برند آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.