علامت های  تجاری در کرج قادر می باشند  یک یا ترکیبی از چند کلمه، حرف یا عدد می باشند. علامت های تجاری این توانایی را دارند تا مشمول مواردی از قبیل:  نقاشی‌ها، نماد‌ها، نقش‌های سه‌بعدی مثل شکل و بسته‌بندی کالاها، علامت های شنوایی مثل موسیقی یا اصوات، رایحه‌ها و یا رنگ‌هایی به منظور معرفی ویژگی‌ها باشند.

علاوه بر علامت های  تجاری که معین  کننده مبدا و منشا  کالاها یا خدمات می باشند ، چند قسم از  علامت های  دیگری هم وجود دارد. علامت های  همگانی  به انجمن ‌هایی که اعضاء آنان از آن علامت ها  جهت معرفی خود با یک سطح کیفی (یا سایر ملزومات آن اتحادیه) استعمال  می‌کنند تعلق دارد.

به عنوان مثال  انجمن های معرفی‌کننده حسابداران، مهندسان یا معماران. علامت های  گواهی ‌نامه‌ها با استانداردهای تعیین شده ، به منظور نشان دادن قبولی اعطا  می‌شوند، اما  محدود به هر قسم  عضویتی نمی باشند. آن ها را می‌توان به هرشخصی  که گواهی  کند کالاهای مرتبط براساس و طبق استاندارد ها می باشند اعطا نمود. به عنوان مثال ن، تصدیق نامه استاندارد کیفیت “ISO 2000” یک تصدیق ‌نامه ای می باشد که در عرصه جهانی شناخته شده است.

وکیل ثبت برند آماده ارائه خدمات ثبت برند در کرج دارای دپارتمان باتجربه در این زمینه

علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می‌شود؟

نخست ، تقاضای ثبت نشان  در کرج  بایستی در دفتر ملی یا منطقه‌ای لیست گردد . این تقاضا بایستی دربردارنده بازسازی آشکار و روشنی از علامت ، با کل رنگ‌ها ، طرح ها و نقش‌های سه بعدی آن به منظور ثبت ، قید گردد. این تقاضا همچنین بایستی  دربردارنده ی فهرستی از کالاها و خدمات برگزیده آن علامت باشد.

این علامت به منظور محافظت شدن به عنوان علامت تجاری یا هر قسم از نشان دیگر بایستی شرایط لازم را در بر داشته باشد. علامت تجاری، علاوه بر معرفی نمودن یک محصولی مخصوص، بایستی  از علامت های دیگر متفاوت باشد که مصرف‌کننده قادر باشد آن محصول را از محصولات دیگر تشخیص بدهد شایان ذکر است که علامت های تجاری نبایستی مصرف‌کننده را تزویر دهد یا سبب منحرف شدن او گردد یا این که به قوانین و مقررات و شئونات بی‌حرمتی نماید. و در نتیجه ، حقوق اعطا شده نبایستی برابر  یا حتی شبیه حقوقی باشد به صاحب علامت دیگری اعطا شده است. با استسفار و محک به وسیله  دفتر ملی یا مخالفت  شخص ثالثی که تقاضای  حقوقی برابر یا شبیه به آن  دارد امکان پذیر می باشد  از این جهت اطمینان به دست آورد.

جهت آشنایی بیشتر در مورد مراحل ثبت برند در کرج و مدارک ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.