در تعریف قانونی، برند یا علامت تجاری، نشانی است که کالای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت را از کالاها و خدمات شرکت‌های دیگر متمایز کند.

علامت تجاری ، برند نشانی می باشد که قادر است کالای تولید و یا خدماتی که به وسیله یک شرکتی ارائه شده است را از کالا ها و خدمات ارائه شده توسط  شرکت های دیگر را متفاوت نماید.

در این جا مقصود  از نشان، هرنوع مضمونی به شکل  بینایی  می باشد  که محصولات را از یکدیگر متفاوت نماید. با عنایت  به این تعریف قانونی می‌توان بیان نمود که  لوگوی محصولی  و خدماتی که  نام آن را دربرگرفته باشد ، نوعی برند محسوب می شود.

واژه دیگر، علامت جمعی می باشد  که به منظور ثبت برندی با محصولات و یا خدمات گوناگونی به  ثبت می‌رسد.

مالکان کسب و کار در کرج با به ثبت رساندن علامت جمعی محصولات، خدمات و یا حتی کیفیت آن ها را از موارد متشابه متفاوت می نمایند.

به تبیینی دیگر عهده دار سرپرست بر هر محصول و خدمات ارائه شده به وسیله  علامت جمعی، صاحب آن می باشد. واژه نام تجارتی هم به منظور شناساندن و معین نمودن  شخصیت حقیقی یا حقوقی استفاده می شود.

دلیل به ثبت رساندن برند و احتیاج شرکت ها به انجام این پروسه به طور عمومی به وسیله آن ها شناخته شده است.یکی از دلیل های بااهمیت به منظور انجام این کار متفاوت نمودن محصولات و خدمات شرکت از همدیگر می باشد.شرکتی که  به تولید چندین محصول می پردازد با به ثبت رساندن هرکدام یک از آن ها متفاوت کردن این موارد را تسهیل می نماید.

مزایای دیگر ثبت قانونی برند به منظور محصولات، آسان نمودن پروسه های بازاریابی و تبلیغات به منظور آن ها می باشد. علاوه بر آن، می‌توان امتیاز برند را به اشخاص دیگر واگذار نموده و روند درآمدی جدیدی را به منظور شرکت فراهم نمود .ضمنا به منظور دریافت نمایندگی هم، ثبت برند یکی از الزامات و ضروریات قانونی می باشد.

اصول اولیه ثبت برند دارا بودن شرایط قانونی تجاری می باشد که باید آن را رعایت نمایید . جهت ثبت نمودن برند در کرج اگر مهارت و تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است به کارشناسان و مشاوران وکیل ثبت برند مشورت کرده و راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند ضمانت کننده این می باشد که مشتریان قادر به تشخیص محصولات از یکدیگر می باشند.
 2. با ثبت برند،شرکتها می توانند محصولات خود را ار یکدیگر تشخیص بدهند.
 3. ثبت برند،وسیله بازاریابی و پایه و اساس مشهوریت و معروفیت شرکتها می باشند.
 4. وقتی برند به ثبت می رسد اجازه استعمال از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از مکان حق امتیازها هستند.
 5. ثبت برند ،جزء الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی مهم و باارزش کسب و کار و فعالیت باشند.
 7. ثبت برند،مشوق شرکتهاست تا در محافظت و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند به منظور اخذ وام سودمند باشند.

مراحل ثبت برند در کرج

هر تاجری برای آن که محصول خود را وارد عرصه بازاز نماید قادر می باشد علامت تجاری اختصاصی را برای آن ایجاد کند تنها شرط این است که علامت ذکر شده را مطابق قانون و مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علامت ها و اختراعات به ثبت رسانده باشد.

به همین دلیل ماده ی 2 قانون ثبت علامت  و اختراعات تعیین داشته است که: «مجوز استفاده انحصاری علامت تجارتی تنها  برای شخصی شناخته خواهد گردید که علامت خود را ثبت نموده باشد. ».به منظور  ثبت علامت تجاری لازم  و ضروری می باشد  که  تمامی مدرک های لازم قانونی  مهیا شده باشد و با رعایت نمودن  کامل مقررات ،مرحله های  قانونی ثبت آن سپری گردیده باشد.

درخواست کنندگان به منظور ثبت اظهارنامه ی علامت های تجاری بایستی با رجوع نمودن به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir به منظورثبت برند مبادرت کنند.این سامانه به منظور ثبت علامت های تجاری در نظر گرفته شده است و شما قادر می باشید  بدون این که به صورت حضوری به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید علامت تجاری خود را به ثبت برسانید.

جواب موسسه به وسیله قسمت پیگیری و ردجویی اظهارنامه و چکیده پرونده قابل رویت می باشد و کلیه نامه نگاری ها  در رابطه با  اظهارنامه به وسیله همین سامانه ، قسمت ثبت انواع تقاضا ( برطف سازی اشکال ، پرداخت نمودن هزینه ثبت ، تمدید، انتقال و ...) امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم ثبت برند در کرج

به منظور به ثبت رساندن علامت تجار�� مدارکی به شرح ذیل لازم می باشد که عبارتند از:

شخص حقیقی :

رونوشت شناسنامه، کارت ملی، رونوشت کارت بازرگانی ( چنانچه از حروف غیرفارسی استفاده شده باشد ) ، رونوشت مجوز فعالیت اعم از ( جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد ) ارائه گردد.

شخص حقوقی :

رونوشت شناسنامه، رونوشت کارت ملی، رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نبایستی بیشتر از دو سال سپری شده  باشد) ، رونوشت جواز فعالیت اعم از (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد. ) در صورتی که در اسم شرکت از حروف غیرفارسی اسنفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی و ضروری می باشد.

نکته : چنانچه در عکس علامت یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت، کلمه یا حروف غیرفارسی استعمال نگردیده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی و ضروری نمی باشد.

بعد از به پایان رسیدن مرحله ها ،کد رهگیری را اخذ خواهید نمود و در صورتی که مدارک مورد تایید کارشناس مربوطه واقع گردد ، دو رونوشت قرارداد به آدرس شما ارسال می گردد . شما بایستی بعد از آن که هر دو رونوشت را به امضا رساندید یکی از رونوشت ها را همراه با مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال نمایید و بعد از اخذ نمودن مدرک ها پروسه ثبت آغاز خواهد شد.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.