برند از جمله نشانه هایی است که بر روی محصول می تواند درج شود . در این صورت این گونه نشان ها ضمانتی بر کیفیت کالا را به مصرف کننده نشان می دهد . بدلیل اینکه مصرف کننده بیشتر بدنبال محصولی است که دارای نشانه های استاندارد باشد .

لوازم آرایشی از گونه وسایل زیبایی به شمار می روند که جهت زیبایی و حفظ و آراستگی ظاهری انسان بکار برده می شوند .استفاده از موارد آرایشی در تمامی جوامع رایج می باشد . لوازم آرایشی مواردی از قبیل : لوسیون ها ، کرم های صورت ، پودر های بدن ، عطر ، رژلب ، لاک ناخن ، لوازم آرایشی برای چشم و ابرو سابه مداد چشم و... و رنگ مو ها و....می باشند .

این گونه موارد بدلیل ارتباط مستقیم با پوست بدن انسان باید سلامت افراد جامعه را در پی داشته باشد و از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد . هم چنین بدلیل مصرف زیاد خانم ها بدنیال محصولی هستند که کیفیت بهتری داشته باشند و ضامن سلامتی آنها باشد . باتوجه به نیاز روز افزون افراد به این گونه مواد آرایشی موجب گردیده تا بازار رقابت بسیار گسترده ای را ایجاد نماید و تولیدکنندگان بهتر در بازار خود را نشان دهند . در نتیجه با ثبت برند آرایشی و نشان داده برند خود در بازار می توانید رونق اقتصادی بیشتری داشته باشید

متقاضیانی که برند آرایشی خود را ثبت می رسانند می توانند با ثبت آن ویژگی های خاص محصولات خود را نمایان سازند . تولیدات کالاها و محصولات خود را انحصارأ بنام خود در بازار معرفی نمایند . 

باتوجه به قانون 1 تجارت ثبت علائم تجاری  اختراعات : داشتن علائم تجاری اختیاری است مگر در صورتی که دولت آنرا اجباری کرده باشد .

در نتیجه باتوجه به ماده 5 تصویب ننامه مورخ 3 اردیبهشت 1328 هیأت وزیران ، ثبت برند لوازم آرایشی که تأثیر مستقیمی بر روی پوست دارد اجباری می باشد.

مزایای ثبت برند آرایشی

 1. ثبت برند آرایشی ضمانت می کند که مشتریان قادر می باشند محصولات و خدمات خود را از یکدیگر تشخیص بدهند.
 2. ثبت برند شرکت ها را توانمند می کند که محصولاتشان را از یکدیگر متفاوت کنند.
 3. ثبت برند وسیله بازاریابی و پایه و اساس ایجاد شهرت و وجهه می باشند.
 4. با ثبت برند اجازه ی استفاده از آن ها به اشخاص ثالث اعطا می گردد و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها هستند.
 5. ثبت برند جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند دارایی باارزش کسب و کار باشد.
 7. ثبت برند شرکت ها را تشویق می نمایند تا در حفظ یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سود مند باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند آرایشی 

مدارک و شرایط  لازم برای ثبت برند آرایشی به شرح ذیل است :

 • مدارک که هویت متقاضیان ثبت را تعیین کند از جمله :

الف) اشخاص حقیقی: رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

 • مدارک نماینده قانونی: چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ....) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
 • 10 نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
 • در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
 • ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط 
 • استفاده از حق تقدم:چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم(حداکثر 6 ماه)استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
 • رونوشت از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

مراحل ثبت برند آرایشی

در جهت ثبت برند لوازم آرایشی بهتر است یک نام انتخاب کرده که در انتخاب این برند از قوانین نام تجاری پیروی کرده باشید . این مورد را متذکر شد که انتخاب نام برند از شاخص های مهمی است که بسیار تأثیرگذار در سطح بین المللی می باشد .

پس از انتخاب نام برند، مراحل ثبت برند به قرار ذیل است :

ثبت رسمی برند در اداره مالکیت صنعتی صورت می گیرد می توانید با مراجعه به سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی http://iripo.ssaa.ir    ثبت برند لوازم آرایشی را انجام دهد .

مراحل فرم اظهارنامه ثبت برند را تکمیل نمایید . در این فرم اطلاعات مالک ، مشخصات ابلاغ گیرنده ، آپلود مدارک فوق الذکر ، .... را بادقت کامل و صیح تکمیل نمایید . سپس پذیرش نهایی و دریافت کدرهگیری و رمز عبور . هم چنین از طریق سامانه می توانید هزینه ها ثبت اظهارنامه را پرداخت نمایید .

اطلاعات ارسال شده مورد وارسی کارشناسان اداره قرار گرفته و نتیجه وارسی ها از طریق ابلاغیه به متقاضی ارجاع داده می شود . این نتیجه ممکن است در سه حالت اطلاع داده شود ( رد پرونده /نقص پرونده / صدور آگهی نوبت اول) در صورتی آگهی نوبت اول صادر می شود که هیچ ابلاغیه دو مورد قبل را شامل نباشد یعنی عدم رد پرونده و عدم نقص پرونده .

متقاضی باید کلیه مدارک را به اداره ارسال نماید .

پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول 

در صورتی که تا سی روز پس از انتشار آگهی نسبت به علامت مورد تقاضا اعتراضی به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم اقدام نمود.

مدت اعتبار حمایت از علامت تجاری،10 سال از تا��یخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر 10 سال قابلیت تمدید است و چنانچه ظرف 10 سال تمدید نگردد و 6 ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.