در گذشته تا کنون نقاشان برای انحصاری کردن نقش و تابلو خود کنار آن از علامت و نشانی استفاده می کردند که مختص خودشان بود ، این روال برای کلیه محصولات و کالا ها و خدمات ادامه پیدا کرد که کلیه تولیدکنندگان و یا ارائه دهندگان خدمات برای نشان دادن انحصاری کردن کالا و یا محصولات و خدمات یک نشان و علامتی را ثبت رسانند که این علامت تجاری نشان دهنده حویت آن فعالیت و از کلمه و یا حرف و نشان ایجاد شود و صاحب امتیاز حق استعمال آن را داشته باشد .

از گونه تفاوت های نشان تجاری با علامت تجاری می توان گفت هر دو بر روی کالا درج می شود با این تفاوت که نشان تجاری یک تصویر و یا علامت و نشان است که طراحی می شود و لی علامت تجاری یک نام یک کلمه یک واژه و یا ترکیبی از این موارد است .

در استفاده از علامت تجاری استعمال انحصاری آن الزامی است که ثبت آن انجام شود . دراین صورت در ذیل توضیحات لازمه داده شده است .

جهت انجام ثبت علامت تجاری در کرج می توانید از مشاوران و کارشاسان متخصص وکیل ثبت برند در زمینه ثبت بهره مند شوید فقط با یک تماس تفلنی

علامت تجاری در کرج قابل نقل و انتقال نمی باشد در این صورت جهت نقل و انتقال علامت تجاری برای داشتن اعتبار باید وفق مقررات قانون، به ثبت رسیده باشد. 

بطور کلی علامت تجاری در کرج اختیاری می باشد اما مطابق موارد ذیل اجباری است از جمله :

دارو در صورتی که مصرف حیوانی و یا  انسانی داشته باشد .
در صورتی که مواد غذایی در ظرف مخصوص و یا بسته بندی باشد
3- مشروبات غیرالکلی و آب های گازدار 
4- لوازم آرایشی و بهداشتی که مصرف پوستی داشته باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در کرج 

اشخاص حقیقی

 • مدارک دال بر هویت متقاضی شناسنامه و کارت ملی ارائه نسخه و برابر اصل آن الزامی است .
 • در صورتی که علامت تجاری از حروف غیر فارسی ، لاتین و عربی و...استفاده شود کارت بازرگانی الزامی است .
 • گواهی دال بر نوع فعالی ملزم به اخذ از مرجع ، ارائه اصل و نسخه آن ( از جمله این گواهی ها و یا جواز تأسیس ، بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب و یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی دیگر )
 • در کادری به ابعادی 10*10 نمونه علامت تجاری را ارائه دهند .

اشخاص حقوقی

 • مدارک دال بر هویت مؤسسین شناسنامه و کارت ملی ارائه نسخه و برابر اصل آن الزامی است
 • ارائه مدارک اسناد اصلی شرکت روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت ( ارائه تغییرات شرکت نباید از آن 2 سال گذشته باشد)
 • ارائه اصل و نسخه مجوز های فعالیتی امور شرکت از جمله ( جواز تأسیس ، بهره برداری ، پروانه ساخت ، جواز کسب یا کرات بازرگانی ، و یا هرگونه گواهی دیگر )
 • در صورتی که علامت تجاری از حروف غیر فارسی ، لاتین و عربی و...استفاده شود کارت بازرگانی الزامی است .
 • در کادری به ابعادی 10*10 نمونه علامت تجاری را ارائه دهند .

شایان ذکر است که کارت بازرگانی در صورت الزامی است که متقاضیان درخواست این را داشته باشن که علامت را به صورت لاتین و غیر فارسی و یا حتی عربی ثبت نمایند .

مراحل ثبت علامت تجاری در کرج

اولین مرحله تهیه مدارک  را گذارندید و در صدد ثبت علامت تجاری خود می باشید .دومین مرحله جهت ثبت علامت تجاری در کرج مراجعه به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی به ادرس  http://iripo.ssaa.ir/می باشد.

با مراجعه به سایت فوق و ورود اطلاعات در سامانه ثبت اظهارنامه خود را تکمیل نمایید . چه متقاضیان حقیقی و چه حقوقی به این صورت باید ثبت علامت تجاری خود را انجام دهند .

از موارد مورد توجه دیگر باید طبقه فعالیت خود را مشخص کرده و در همان طبقه علامت تجاری را به ثبت رساند . سپس بعد از اینکه اطلاعات را به صورت دقیق و و اضح درج کردید نوبت به اسکن مدارک و بارگذاری آن در سامانه می رسد نسبت به حجم ارسال مدارک لطفا دقت نمایید .

سپس مدارک ارسال شد تأیید نهایی را زده و پرینت ثبت اطلاعات خود را دریافت نمایید . هزینه ثبت اظهارنامه را می توانید از طریق درگاه بانکی پرداخت نمایید و سپس کدرهگیری و رمز برای متقاضی از طریق تلفن همراه و یا ایمیل ارسال می شود لطفا این شماره ها را حفظ و نگهداری نمایید .زیرا در پیگیری های نتیجه ثبت نیازمند این شماره ها هستید.

از طریق سامانه ثبت اطلاعات به دست کارشناسان رسیده و سپس بررسی های لازمه بر روی پرونده هم از نوع صحت اطلاعات و استعلامات از مراجع انجام می شود . سپس در صورت اینکه پرونده ارسال دارای نواقصی می باشد گزارش ناقص بودن آن به متقاضی اطلاع داده می شود . شایان ذکر است که کلیه موارد اعم از پذیرش و یا رد این بررسی ها از طریق سامان�� به متقاضی اطلاع داده می شود .

سپس بعد از اخذ تأییدیه کارشناسان آگهی ثبت علامت تجاری در یکی از روزنامه های رسمی کشور به چاپ می رسد که در دونوبت انجام پذیر می باشد .

بدین پس علامت تجاری در کرج پس از اینکه به ثبت رسید از تاریخ ثبت اظهارنامه مورد حمایت های قانونی قرار گرفته و مدت اعتباری که این گواهی ثبت دارد 10 ساله می باشد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت برند

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  برگزاری همایش

  برگزاری همایش دو روزه توسعه ابزارهای الکترونیک در راستای بهبود فضای کسب و کار ویژه روسای ثبت شرکتهای استانها

 • 21 فروردین

  ثبت سامانه ای

  راه اندازی سامانه ثبت شرکتها در سایت اداره ثبت شرکتها

آخرین نظرات کاربران

 • ابوالفضل نوروزی

  باسلام. سپاس از مشاوره ی وکلای ثبت شرکتها

 • سعید احمدی راد

  میتوان گفت بهترینوکلای شهر کرج در مجموعه ی شما قرار دارند.